Co sądzicie o zarządcy i księgowej zarządzającymi WSPOLNOTAMI. MOZE TRZEBA BYŁO ICH WYMIENIC

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

MARIA 07-12-15 20:27

Sawicki jako zarzadca nie skuteczny w zarzadzaniu wspolnotami. Brak ucjatumiejetnosci bez licencjatu. Ksiegowa bobicz niekopetetna trzeba sie upominac o rozliczenia roczne wspolnot. Nieczytaja umow. Przelali nasze pieniadze dla mpgk za wodomierze. Oddali tylko za 3 lata. Co zreszta naleznosci 5 lat. Dlaczego nie robia zebran wspolnot zbiorowych. Czyzby bali sie opini mieszkancow. Słyszałam ze jest nowy zaradca

Odpowiedz Cytuj
ANNA 15-12-15 19:10

Wszyscy narzekają na nieprawidłowe zarządzanie wspolnotami przez zarząd lecz boicie się wydac swoją opinię na ich temat.Przeciez widac ze ten temat was interesuje.pPiscie smiało.Mzna się na forum i dowiedziec jaka jest opnia .

Odpowiedz Cytuj
Milakowianie bez jaj 16-12-15 9:21

Ktos tym ludziom z Milakowa jaja podwiazal. Widac im bylejakosc odpowiada. Na temat rzadow kiecakow tez sie nikt nie wypowiedzial. Gnij milakowska spolecznosci w blogim spokoju az sie obudzisz w innej rzeczywistosci.

Odpowiedz Cytuj
Gość 18-12-15 22:46

Płaćcie i płaczcie! MPGKiM dba tylko, aby ich prowizja za "zarządzanie" się zgadzała. Kto nie płaci też śpi spokojnie.Żadnych upomnień nie otrzymuje. Oni kasę z konta wspólnoty biorą.Rozwieść się z nimi bardzo trudno.Kłody pod nogi ,ale warto się postarać. Pozytywnie wyróżniają się budynki, których wspólnoty zmieniły zarządcę. Wielu myśli, że MPGKiM to państwowa firma i nie będą dorabiać prywaciarza. ŻAŁOSNE!!!!!

Odpowiedz Cytuj
X 21-12-15 17:57

Zgodnie z polskim prawem obowiązkiem każdego członka wspólnoty mieszkaniowej jest wnoszenie zaliczek na utrzymanie nieruchomości wspólnej w wysokości ustalonej uchwałą o planie gospodarczym na konkretny rok. Obowiązkiem zarządu wspólnoty jest po zakończeniu każdego roku kalendarzowego przedstawić wszystkim właścicielom rozliczenie, z którego będzie wynikać czy ustalone w planie gospodarczym wpłaty wystarczyły na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej czy tez nie. Jeżeli koszty przewyższyły zakładane wpływy to właściciele mają obowiązek dopłaty takich kwot, aby pokryć różnicę. Jeżeli zaś wydatki poniesione na utrzymanie nieruchomości wspólnej były mniejsze niż zakładane wpływy to obowiązkiem zarządu jest ową różnicę właścicielom oddać. Jeżeli we wspólnocie istnieje wyodrębniony fundusz remontowy to wysokość wnoszonych na niego wpłat leży oczywiście w kompetencjach zebrania właścicieli. Zatem gdyby każdemu właścicielowi z rozliczenia rocznego przysługiwał zwrot np. 5 gr z metra kwadratowego lokalu to zebranie właścicieli może swoją uchwała uchwalić, że wszyscy właściciele w związku z nadwyżką 5 gr na metrze mają obowiązek wpłaty na fundusz remontowy dodatkowo 5 gr z metra lokalu. Jest to czysta sytuacja rozliczeniowa bo oznacza, że właściciele zwrot swoich 5 groszy dostali, ale zdecydowali uchwała wspólnoty , że swoje 5 groszy wpłacą na fundusz remontowy. Trzeba też przypomnieć, że fundusz remontowy winien podlegać oddzielnemu sprawozdaniu z wydatków i wpływów rocznych, z tym, że środki na nim zgromadzone należą do Wspólnoty mieszkaniowej , a nie do właścicieli i kwoty na koncie funduszu remontowego nie podlegają rozliczeniu rocznemu. Jeżeli jednak uchwały o dodatkowej wpłacie na fundusz remontowy nie będzie - to obowiązkiem zarządu wspólnoty jest zwrot przykładowych 5 gr za metr każdemu właścicielowi we wspólnocie mieszkaniowej. Pilnujmy zatem rozliczeń wspólnot mieszkaniowych, w których mieszkamy bo to są nasze pieniądze.

Odpowiedz Cytuj
Uczcie sie ludzie!!!! 21-12-15 18:02

Nie siedzcie jak matolki, ktorymi jakis bezmozgi tluk bedzie manipulowac. Precz z parobkami wladzy!

Odpowiedz Cytuj
Pilnuj rozliczenia 21-12-15 20:49

Sprawdz na rozliczeniach rocznych indywidualnych jak mądra księgowa rozlicza kredyt zaciągnięty przez wspólnoty.Zawyza f.eksploatacyjny kosztami odsetek .odsetki są częścią składową f.remontowego nikt nie wie jakie ma saldo na własnym koncie. OJ CIĘŻKO SIĘ POŁAPAĆ pani księgowa

Odpowiedz Cytuj
ZARZADCA 08-01-16 18:22

Jak to jest? Jest wiekszosc mieszkan własnosciowych. Brak zbiorowego zebrania mieszkancow wspolnot. Pan burmistrz powołał nowego prezesa i jednoczesnie zarzadce swojego przyjaciela natomiast sawicki został kierownikiem do spraw nieruchomosci. O wyborze zarzadcy powinni tez decydowac własciciele mieszkan.

Odpowiedz Cytuj
Krasnoludki 02-02-16 11:50

Skąd tak wielkie ubytki .czyzby wedłg pracownikow MPGKiM WSZYSCY kradną wodę. zastanowcie się

Odpowiedz Cytuj
Hania 13-03-16 23:40

Pani Bobicz na wieczorne zebrania na cpn w wiadomym celu

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://milakowo.istrefa.com

istrefa gmina Miłakowo | istrefa powiat ostródzki | istrefa warmińsko-mazurskie | istrefa Polska

Miłakowo - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 14-310


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem