Dlaczego nazwa ulicy od księdza Włodyki ?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Gość 03-04-18 17:22

W latach 60-tych byłem mieszkańcem Miłakowa i miałem okazję spotkać się z księdzem Wł, Włodyką którego wspominam bardzo żle. Otóż księżulek Włodyka nie dopuścił mnie do egzaminu decydującego o dopuszczeniu do I komunii św. jak mi wtedy powiedział \ 10 letniemu chłopcu \ z powodu opuszczenia 2 lekcji nauki religii które odbywały się w małym kościele naprzeciw szkoły. Skłamał mnie o czym dowiedziałem się trochę pózniej ,ponieważ powód był zupełnie inny. Otóż rodzice moi w tamtym czasie mieli zakład fryzjerski a księżulek Włodyka byl człowiekiem bardzo zawistnym i tu był ów powód. Na szczęście mój ojciec nie pozwolił się zbyć zawistnemu zakonnikowi i poszedł za mną na plebanię i postraszył Włodykę jeśli nie dopuści mnie do egzaminu to pojedzie do Olsztyna ,do Kurii biskupiej . Włodyka zaskoczył po czym zadał mi kilka pytań i w ten oto sposób przystąpiłem do I komunii świętej w czerwcu 1968r. Do dziś z tamtej uroczystości mam obrazek , gromnicę\ już bardzo pożółkłą\ białe rękawiczki i zdjęcie wszystkich dzieci zrobione na schodach przed dużym kościołem w MOIM Miłakowie w którym spędziłem niespełna pięć lat ze swojego życia a które od kilku lat bardzo często wspominam.

Odpowiedz Cytuj
Gość 03-04-18 18:18

Trzeba było zgłosić obiekcje do rady miasta jak uchwalała te nazwy teraz to już ciężko będzie odkręcić, jak sadze.

Odpowiedz Cytuj
Gość 02-07-18 15:58

Z Miłakowa wyjechałem jako dziecko z rodzicami w 1970r. Mieszkam na połud. zachodzie Polski.Tak więc to co napisalem niech będzie jedynie ciekawostką dla ludzi mieszkających przy tej ulicy jakiego też maja patrona.Warmia to przepiekna kraina lecz brak na nie gospodarza jeśli chodzi o Milakowo. Nie mogę pojąć jak władze teg omalego miasteczka w swoim czasie sprzedaly tereny wokół jeziora Mildzie prywatnym wlaścicielom zamiast pomysleć o zagosodarowaniu z korzyścią dla mieszkańcow. Trzeba być kompletnym idiotą by raz wziąść pieniądze i na tym koniec..

Odpowiedz Cytuj
XYZ 09-10-18 8:27

Całe szczęście małymi kroczkami odzyskujemy nasze jezioro. Coraz więcej się dzieje, ma powstać Ścieżka Edukacyjna łącząca teren śluzy z dziką plażą. Ważne, że naprawiamy błędy.

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://milakowo.istrefa.com

istrefa gmina Miłakowo | istrefa powiat ostródzki | istrefa warmińsko-mazurskie | istrefa Polska

Miłakowo - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 14-310


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem