Ogrzewanie w kosciele

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Parafianin 05-11-13 9:31

Juz poprzednia ekipa ksiezy zaczela zbierac pieniadze na ogrzewanie . kosciola. Nawet przy odejsciu poprzedni "ober" /po co taki pasibrzuch do utrzymania przez parafie?/ od oltarza prawil, ze nieprzwda jest, iz sprzeniewierzyl pieniadze, ktore zebral na ten cel, ze wszystkie pieniadze zostana przez niego przekazane proboszczowi. Obecna ekipa tez na poczatku cos zebrala /sam dalem na kolendzie/. Jakos jednak nic nie slychac co z tym ogrzewaniem kosciola bedzie. Na pewna kolejna zime bedziemy marzli. A ktos w innym watku zaprzecza temu, ze w Milakowie mieszka durny narod. Czy ktos zapytal do tej pory proboszzcza co z ogrzewaniem? Czy ten watek bedzie mial jakis odzew? Zobaczcie jak wyglada relacja ze zbiorek do puszek w ostatnim czasie. Na Radio Maryja zebrano tyle I tyle - mozna podac bo z tych pieniedzy proboszcz sie nie rozlicza. Ale na cmentarz tylko zbierano, ile zebrano - nie wiadomo - bo z tego juz powinien rozliczyc sie proboszcz. Uwazam, ze cmentarz przy tych oplatach jakie obecnie sa pobierane jest niezlym zrodlem dochodow a ta niby-rozbudowa moze byc sfinansowana za pokladne z kilku grobow. I na koniec pytanie: Kto pozwolil na te wystawe na niemieckim cmentarzu I czy gosciu uiszcza jakas oplate?

Odpowiedz Cytuj
Falsz czy obluda? 06-11-13 11:22

W informatorze parafialnym czytam: >>>>>8. Bóg zapłać za ofiary złożone na Radio Maryja i Telewizję Trwam Zebrano: 846 zł 48 gr. Akcję przeprowadził Franciszkański Zakon Świeckich. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na sfinansowanie prac związanych z ogrodzeniem naszego cmentarza. Dziękujemy parafianom, którzy poświęcili swój cenny czas na kwestowanie na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy Straży Pożarnej za zabezpieczanie bezpieczeństwa na drodze w czasie procesji na cmentarz. Wszystkim za zachowanie czystości i piękna na grobach swoich bliskich. Bóg zapłać za ofiary składane przy poświęceniu pomników.

Odpowiedz Cytuj
To podobnie jak u nas 25-01-14 11:39

O ks. Wesołowskim było głośno już w 2012 roku - z powodu jego konfliktu z parafianami w podkieleckim Sukowie, gdzie też od ponad 20 lat był proboszczem. Jak pisał wówczas tygodnik "Nie", parafianie zarzucali mu m.in., że nie chce się z nimi rozliczyć w sprawie terenu wykupionego pod rozbudowę cmentarza. Twierdzili, że unika dialogu, narzekali też na brak ogrzewania w kościele. Mniej więcej w połowie 2012 roku, "w trosce o dobro parafii", biskup podjął decyzję o zmianie proboszcza. Następnie trafił on na parafię w małopolskiej Koniuszy, w lipcu informowaliśmy, że został proboszczem w Dzierzgowie (powiat włoszczowski) Teraz, po zaledwie pół roku, odchodzi i z tej parafii. Kuria nie podaje powodów. - Nie ma takiej potrzeby - mówi ks. Sławomir Sarek, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Kielcach. Twierdzi, że parafianom wyjaśniono decyzję

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://milakowo.istrefa.com

istrefa gmina Miłakowo | istrefa powiat ostródzki | istrefa warmińsko-mazurskie | istrefa Polska

Miłakowo - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 14-310


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem